Haber

Zafer Arapkirli’den Fatih Portakal’a: Bu reklam işini sevdiniz

Gazeteci Zafer Arapkirli, meslektaşı Fatih Portakal’ı gittiği yerlerin reklamını yaptığı için eleştirdi.

Zafer Arapkirli, İtalya tatili dönüşünde turizm şirketlerinin reklamını yaptığını iddia eden Fatih Portakal’a, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Türk Gazetecilerin Hak ve Sorumlulukları Bildirgesi’nde şöyle yanıt verdi: “Gazeteciler reklam, reklam, tanıtım yazısı veya sponsorlu reklam yazmamalı. reklamlarda yüzünü veya sesini kullanmamalıdır.” sosyal medya hesaplarında, web sitelerinde, bloglarda vb. reklam, tanıtım veya ürün yerleştirme faaliyetlerinde bulunmamalıdır. “Kişinin tanıtım veya reklam yüzü olarak algılanmasına neden olacak durumlardan uzak durulması gerektiğini” hatırlattı.

Zafer Arapkirli konuşmasına şöyle devam etti: “Siz bu reklam işini çok sevdiniz. Bunu inadına yapıyorsun. Senin adına utandığım için adını sakladım. Ama bu çok yazık. Dişçi, berber, gözlükçü, köfteci, lahmacuncu vs. yetmedi. Şimdi turizm REKLAMLARI… -Siz gazetecisiniz, magazin figürü değil. -İnsanlar umursamıyor. -Mesleki etiğe aykırıdır.”

Zafer Arapkirli, Portakal’ın Datça’da gittiği bir yerle ilgili emsal paylaşımına tepki göstererek, “Gittiğiniz bir yerin, özellikle de pahalı ve gösterişli bir yerin reklamını yapmak, bir gazetecinin aklına bile gelmemesi gereken bir şeydir. .

1. Kötü davranışlar.

2. Hele böyle bir çağda ahlaksızlık

3. Meslek etiğine aykırıdır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu